Apvienotās vides un drošības nodarbības ar VOLVO

Publicēts:

2019. gada 29. maijā Dabas un tehnoloģiju parks "URDA" pulcēja lielu skolēnu skaitu, kuri piedalījās kopējās vides un drošības nodarbībās. Drošības nodarbības nodrošina SIA "Volvo Truck Latvia" kampaņas "APSTĀJIES. PASKATIES. PAMĀJ." ietvaros. Uz vides nodarbībām un ekskursiju RAAC "Daibe" ieradās veselas trīs mācību grupas no: Liepupes pamatskolas, Straupes pamatskolas un Valmieras Viestura vidusskolas.

Aktīvi un zinātkāri skolēni iepazīst gan teorētiskas, gan prakstiskas lietas, kuras jāievēro atrodoties uz ceļa, lai vasaras saulainajās un lietainajās dienas smago kravu autovadītājiem nebūtu jāraizējās par drošības stāvokli uz ceļa. Katrs no skolēniem varēja iejusties smagās kravas šofera lomā, lai izprastu, ne tikai, cik jautri ir sēdēt pie stūres, esot augstāk par citiem, bet arī to, kādas riskantas situācijas ir grūti pārredzēt uz ceļa. Paralēli aktīvajaji skolēnu rosībai ap smago VOLVO kravas automašīnu, skolēni arī dodas vides nodarbībās pa URDAS dabas takām un veic dažādus eksperimentus labratorijā, lai apgūtu jaunas un nostiprinātu jau esošās zināšanas un prasmes par tēmu ūdens.
DTP "URDA" nodrabību laikā tiek aktualizēti jautājumi par ūdens piesārņojumu, tā taupīšanu un ūdens īpašībām, kuras var izmantot saimnieciskajā darbībā.

 

Ar vairākiem padomiem, ko likt aiz auss, skolēni dodas mājās, lai spertu soļus pretī ilgi gaidītajam vasaras brīvlaikam.