Limbažnieki atklāj profesijas!

Publicēts:

10.oktobrī Dabas un tehnoloģiju parkā "URDA" notika pirmā nodarbība par tēmu "Atkritumu pārstrādes iespējas" macību programmas "Atklāj profesiju" ietvaros, kurā piedalījās vidusskolēni no Limbažu 3.vidusskolas.

Vidusskolēni izzināja gan prosesijas, kas nepieciešamas atkritumu pārstrādes procesu veiksmīgai organizēšanai, gan arī bija iespēja ar speciālas iekārtas palīdzību izkausēt plastmasu. Nodarbību par atkritumu pārstrādi vadīja speciālisti no Cycle plastic recycling studio, kuri demosntrēja, kā speciālā iekārtā sasmalcināt plastmasu un pēc tam sasmalcināto HDPE plastmasu kausēja ekstrūdera iekārtā. Jauniešiem bija iespēja pašiem izmēģināt smalcināšanu - griežot iekārtas asmeņus ar speciālu rokturi, un pēc tam sasmalcināto likt kausējamajā iekārtā.

Lielu izaicinājumu vidusskolēniem sagādāja lomu spēles, kurās varēja iejusties dažādu nozares profesionāļu ādā un risināt interesantas situācijas, tādējādi iepazīstot arī vēl citas profesijas atkritumu apsaimniekošanas jomā. 

Pēc pratisko iemaņu apgūšanas, vidusskolēni devās izpētes braucienā pa RAAC "Daibe", lai nostiprinātu iegūtās zināšanas par atkritumu pārstrādi un iepazītu, kādas profesijas pārstāvji strādā poligonā.

Jaunieši atzīst, ka šādas nodarbībias ir ļoti vērtīgas, jo var darboties gan prakstiski, gan arī izzināt ko jaunu, ko ikdienas skolas gaitās nevarētu apgūt.

 

 

Mācību programma "Atklāj profesiju!" tapusi biedrības “Daibes ilgtspējas centrs” projekta “Jaunatne rītdienai” (projekta reģ.nr. 1-08/48/2019) ietvaros. Projektu finansē Latvijas vides aizsardzības fonds (LVAF).