Augstskolu diena DTP "URDA"

Publicēts:

Šodien pie mums DTP "URDA" viesojas Latvijas Universitāte. Mācību stundas skolēniem vada Jāzeps Logins, Māris Krievāns un Normunds Stivriņš. Augstskolu dienu ietvaros, skolēniem tiek dota iespēja piedalīties praktiskos mācību procesos prasmīgu ģeologu un ķīmijas doktoru pavadībā. 

Šoreiz gan mācības notiek vairāk pie dabas, lai skolēni ieiepazītos ar to, kā veikt dažādus mērījumus un kā notiek ūdens attīrīšanās porcess dabā. Skolēni nebaidās sasmērēt rokas, jo viss kas vajadzīgs izpētei, atrodams pāris pēdas zem zemes. 

Noskaidrojot kā ūdens attīras dabā, skolēni dodas arī ekskursijā pa Daibes poligonu, lai noskaidrotu, kā notiek ūdens attīrīšanas process tieši poligonā. Infiltrāta baseins ir lielākā ūdens galbātuve atkritumu apsaimniekošanas centrā. Ekskursijas laikā, skolēni uzzin vairāk par ūdens attīrīšanas porcesu un kā tas tiek nogādāts atpakaļ dabā, lai turpinātu dzīves ciklu. Skolēni mācību ietvaros ir uzzinājuši, kā videi draudzīgos atpstākļos un dabīgā veidā attīrīt ūdeni. Dienas izskaņā skolēni var doties mājās ar jaunām zināšanām.