Galēnu pamatskolas un Riebiņu vidusskolas skolēni mēro ceļu līdz URDAI

Publicēts:

Garo ceļu līdz Dabas un tehnoloģiju parkam "URDA" 6.jūnijā mēroja Galēnu pamatskolas un Riebiņu vidusskolas skolēni, lai piedalītos vides nodarbībās. Neskatoties uz to, ka vasara jau klāt, skolēni un pedagogi joprojām ir zinātkāri par to, kas notiek DTP "URDA". 

Karstā vasaras saule nav šķērslis nevienam no skolēniem, jo rosība pie laboratorijas galdiem ir tik pat liela, kā ierastajās skolas dienās. Piedāvājām skolēniem apgūt vannas bumbu gatavošanu, lai dotu piemēru, ka mums ir iespēja dzīvot videi draudzīgāk, gatavojot kosmētikas un tīrīšanas līdzekļus pašiem. Šādā veidā samazinot mikroplastmasas piesārņojumu, kas rodas, lietojot veikalā iegādājamos masveida kosmētikas līdzekļus, jo tajos mēdz pievienot pavisam mazas, ar aci nesaskatāmas, mikroplastmasas pērlītes, kas padara kosmētikas līdzkli mirdzošāku, slīdošāku, abrazīvāku u.tml. Savukār šī mikroplastmasa aizceļo tālāk uz atklātiem ūdeņiem, jo izkļūst cau attīrīšanas iekārtām. Tālāk ar šādu piesārņotu ūdeni barojas zivis, kuras cilvēki pēc tam lieto uzturā. Barības ķēde! 

"Divi zaķi ar vienu šavienu" - skolēni devās uz DTP "URDA" takām, lai iepazītos ar apkārt esošo biosfēru, kā arī piedalītos pāris orientēšanās uzdevumos. Vislielākā rosība notiek pie "ķegļu zaķiem". Mācību ekskursija skolēniem šķita izglītojoša, interesanta un patīkama. Skolēni vēlētos viesoties atkal.