Aktīvā Jura Neikena Dikļu pamatskola ciemojās jau otro reizi DTP "URDA"

Publicēts:

Dabas un tehnoloģiju parkā "URDA" un Reģionālā atkritumu apsaimniekošanas centrā (RAAC) "Daibe" pirmspēdējo skolas dienu, 2019. gada 30. maiju, pavadīja Jura Neikena Dikļu pamatskolas skolēni, lai piedalītos vides nodarbībās par tēmu ūdens. Šoreiz pie mums ciemojās 5.-9.klašu skolēni.

Mācību nodarbību laikā jaunieši devās izpētīt URDAS dabas takas, lai iepazītu labāk, kādi zvēri, knišļi un kukaiņi mīt visapkārt mums.

Ekskursija poligonā "Daibe" deva skolēniem plašāku ieskatu tajā, kāda veida darbi tiek veikti, lai sekmīgi noglabātu un šķirotu atkritumus. Skolēnu izbrīns rodas par milzīgajiem kalniem, kurus veido atkritumi, jo neviens nekad nebūtu iedomājies, ka cilvēks spēj saražot tik milzīgu apjomu ar sadzīves atkritumiem. Ekskursija poligonā rada pārdomas un mudina skolēnus domāt risinājumus, kā cīnīties ar milzīgajiem atkritumu kalniem. Kopā secinām, kas katram jādara savā ģimenē, savās mājās, lai radīt mazāk atkritumus.

Skolēnu rosība uzņem apgriezienus pie URDAS laboratorijas galdiem, kur, strādājot pa pāriem, trenējot sadarbības prasmes, katrs ar savu pieeju tiek pie rezultātiem, uzzinot, secinot un atkārtojot gudrības par ūdeni. Zinātne mēdz būt grūta, bet nenogurdināmi ir Jura Neikena Dikļu pamatskolas skolēni! Viņi spēj paveikt visus eksperimentus! 

DTP "URDA" dabas takas atklāj to, ko reizēm steidzīgās ikdienas dēļ nepamanām. Lai to akcentētu vides speciāliste Baiba skolēniem deva uzdevumus, kas jauniešiem pašiem bija jāatrisina.

 

Lai mācību laikā gūtās zināšanas un prasmes jauniešiem neaizmirstas likt lietā arī reālajā dzīvē!