Rāmuļu pamatskola viesojās DTP "URDA"

Publicēts:

2019. gada 28. maijā Rāmuļu pamatskola viesojās Dabas un tehnoloģiju parkā "URDA", lai piedalītos vides nodarbībās. Mācību ekskursijas laikā skolēni iepazina sīkāk Reģionālā atkritumu apsaimniekošanas centra (RAAC) "Daibe" darbību.

Mācību ekskursija skolēniem kalpo kā labs piemērs, lai labāk izprastu, kā tad tieši darbojas poligons. Milzīgās iekārtas nebaidīja skolēnus, jo katrs gribēja uzzināt, kā tad īsti notiek atkritumu pāršķirošana, kas valda infiltrāta baseinā un kā tad īsti veidojās atkritumu noglabāšanas kalni. 

Mācību diena DTP "URDA" ir bagātīga, jo pēc izbrauciena pa RAAC "Daibe" skolēnus sagaida darbošanās vēl citās nodarbībās.
Labratorijas eksperimenti ir tieši tā daļa, kura skolēnus uzrunā visvairāk, jo piedaloties pašam aktīvi mācību procesā katrs apgūst ko jaunu, kas reizēm aizrauj elpu un acīm liek mirdzēt. Skolēnu darinātie kuģīši uzņem kursu pa upēm un strautiem. Ekspermenta gaitā bērni uzzina, kas tad īsti liek kuģiem tā peldēt. Ūdens īpašības gan visas nav vienkāršas parādības tādēļ, lai saprastu, kā smagie metāla konstrukcijas kuģi pled jūrās un okeānos, ar eksperimentu palīdzību visu izzinām sīkāk. Savukārt čaklākās rokas pilda komandas uzdevumu, kurā pāros skolēni veido "slinkās lejkannas". Skolēni uzzina, kā ar gaisa spiedienu un pašu darinātiem traukiem var izveidot dārzā derīgus un praktiskus instrumentus.