Skolēni no Valmieras viesojas URDĀ, lai atzīmētu Meža dienu

Publicēts:

Pavasaris pie mums uz Dabas un tehnoloģiju parku "URDA" atnesis ne tikai saulaino un silto laiku, bet arī vairākus audzēkņus no Valmieras sākumskolas un no Valmieras 5. vidusskolas.

Kāda saistība mežam un atkritumu poligonam? To mēģināja atklāt aktīvie valmierieši, izsekojot papīra ceļam.

Ekskursijas laikā audzēkņiem bija iespēja iepazīties ar Reģionālo atkritumu apsaimniekošanas cetru (RAAC) “Daibe” poligonu un tā darbību, kā arī uzlabot zināšanas par atkritumu noglabāšanu, šķirošanu un pārstrādi. Skolēni redzēja, kur nonāk viņu sašķirotais papīrs un kā tas tiek sagatavots transportēšanai uz pārstrādes rūpnīcu, kā arī uzzināja, kas notiek ar papīru un pārējiem iepakojumiem, ja tos nešķiro.

No animāciju multfilmām līdz praktiskiem darbiem - pēc neliela mācību video noskatīšanās par papīra pārstrādi, skolēni metās darbos. Kā no avīžu “smūtija” iegūt papīru – nepilnā pārstrādes ciklā skolēniem bija iespēja izgatavot savu papīru, kurš vēlāk tiks nogādāts uz mācību iestādēm, lai kalpotu kā piemiņa par labi paveikto darbu.

Lielākā rosība, protams, notika tieši pie dabas krūts, par kuru liecināja skolēnu ziņkāre. Prasmīgo meža pārziņu - Andra un Viļņa -  pavadībā devāmies lūkoties, kas atrodas dabas parkā, lai uzzinātu no kādiem kokiem tiek gatavots papīrs, kas mežā bez visiem zinājamiem faktiem vēl notiek. Katrs pieturas punkts ir kā jauna lapaspuse mūsu mīļākajai grāmati. Aizraujoši skati, kukaiņi, zvēru pēdas ir tikai dažas no lietām, kuras tika iemūžinātas, lai kalpotu kā atmiņa no piedzīvojumu bagātās dienas.