URDĀ vienā dienā viesojas skolēni no divām Valmieras skolām

Publicēts:

2019. gada 21. maijā uz Dabas un tehnoloģiju parku "URDA" ciemos brauc skolēni un pirmsskolēni no divām Valmieras skolām - Valmieras Viestura vidusskolas un Valmieras Gaujas krasta vidusskolas - attīstības centra pirmsskolas grupas. 
Notikumiem bāgātā mācību diena skolēnus ved jaunos zināšanu meklējumos pa Daibes poligonu, "URDA" mācību centru un dabas takām.

Par to, kā lūkoties uz atkritumiem kā resursu, stāsta sīkāk mūsu vides eksperti. Dodoties cauri poligonam, skolēni iepazīstas ar dažādiem procesiem - pāršķirošanu, otrreizējo resursu sagatavošanu nogādāšanai uz pārstrādi, turklāt pamanot lielo atkritumu kalnus, skolēnos bez šaubām rodas sajūta, ka atkritumus vajag ne tikai pareizi šķirot, bet arī samazināt atkritumu rašanos.

Par eksperimentu rezultātiem gavilē pirmskolēni, jo kuģus stumt, ūdeni bīdīt un piparus dīdīt izdevās visiem.
Neliels šķirošanas uzdevums skolēniem nesagādā grūtības, jo pedagogi parūpējušies, lai skolēni uz vides mācību stundām ierastos gatavi, apņēmīgi un zinoši. Savukārt viesturieši apguva recepti, kā pagatavot videi draudzīgo zobu pastu.
Ar smaidu sejā un pilnu klēpi gaišām domām, skolēni var doties mājās, lai pastāstītu vecākiem par visu jauno, ko apguvuši DTP "URDA".