Vides nodarbības Apes un Cēsu skolēniem

Publicēts:

Notikumiem bagātais maija mēnesis atvedis pie mums divas skolēnu grupas, šoreiz no Apes un Cēsīm. Skolēni izmanto izdevību papildināt zināšanas vides nodarbībās, pirms došanās ilgi gaidītajā vasaras atpūtā, kura saksies jau pavisam drīz. Lai iesoļotu vasaras garajā atpūtā, skolēniem vēl ir jāpārvar finiša taisne. Jaunus metrus, ar platiem soļiem skolēni dodas RAAC "Daibe", lai iepazītos ar ko nodarbojas atkritumu apsaimniekošanas centrs. Ekskursijas laikā, skolēni veras ar elpu aizraujošiem saktiem, caur autobusa logu uz notiekošo poligonā. Izzinot visu ar ko nodarbojas atkritumu škirošanas poligons, skolēni tagad var teikt - "mēs zinām kur jāmet"!

Par ūdens knifiem un niķiem, skolēni uzzin vairāk praktiskajās mācībās, kuras notiek DTP "URDA". Skolēni velta savu laiku mācībām, kurās eksperimentējot ar ūdeni, liek pašu darinātām laiviņām peldēt pa ūdens tilpni. Ar to viss nebeidzās! Saule nav skopa ar siltajiem sveicieniem, tādēļ ar Cēsu 2. pamataskolu un Apes skolēniem dodamies URDAS dabas takās, lai uzzinātu mazliet vairāk par ūdens īpašībām dabā. Kukaiņi un knišļi mostās, tādēļ rosība ap mežu kļūst aizvien lielāka.

Ar jaunajām zināšanām gan par Daibes poligonu, gan mācībām URDĀ, skolēni solās dalīties ar vienaudžiem, skolas biedriem un vecākiem, lai jau šovasar, jauniegūtās zināšanas praktizētu un saudzētu vidi!