Vides nodarbības un ekskursija RAAC "Daibe"

Publicēts:

2019. gada 22. maijā Dabas un tehnoloģiju parkā "URDA" valdīja liela rosība. Šajā saulainajā dienā pie mums bija ieradies ražens apmeklētāju skaits. Lielāki un mazāki skolēni bija atbraukuši no Laurenču sākumskolas, Rīgas Juglas vidusskolas un Rubenes pamatskolas, bet dienas noslēgumā ciemojās  jaunsargi no Naukšēniem un Rūjienas.

Mācību laikā apmeklētāji devās ekskursijā pa poligonu "Daibe", lai uzzinātu vairāk par apsaimniekošanas centra darbību un par to, kā pareizi šķirot, uzglabāt un noglabāt atkritumus. Svarīgi ir iepazīties ar visiem poligonā notiekošajiem procesiem, lai skolēnos un jauniešos rastos skaidra izpratne ne tikai par poligona darbību, bet arī par dažādu stihiju lomu, kā piemēram ūdens nozīmi poligonā.

Ar svaigi uzkrātajām zināšanām skolēni devās uz mācību centru, lai piedalītos vides nodarbībās par tēmu ūdens. Aplūkotais poligona infiltrāta baseins skolēniem kalpoja kā piemērs mācībās, kas palīdz labāk izprast procesus, kā veidojas ūdens piesārņojums. Skolēni zinātkāri piedalījās dažādos eksperimentos un radošajā darbnīcā, kur katrs izveido savu vannas bumbu - radītu no dabīgiem produktiem, lai ņemtu uz mājām un to pielietotu praktiski. Savukārt labratorijā skolēni izveidoja savas "slinkās lejkannas", lai paplašinātu izpratni par savienotajiem traukiem un gaisa spiedienu.

Ar jauniem un interesantiem mācību materiāliem iepazinās arī jaunsargi, kuri ar komandas darbu panāca veiksmīgu upes attīrīšanu. Kopīgā darbošnās DTP "URDA" veicināja jauniešu sadarbību, komunikāciju un videi draudzīgu domāšanu.