Aizvadīta pirmā URDA izbraukuma nodarbība DARE telpās

Publicēts:

Otrdien, 21.jūlijā, Valmieras koprades darbnīcā "DARE" norisinājās pirmā radošā darbnīca ģimenēm un bērniem "KOPĀ DARĪT – KOPĀ RADĪT".

Dabas un tehnoloģiju parks "URDA", izmantojot kopdares darbnīcā "DARE" esošās iekārtas, aicināja bērnus ar vecākiem darbnīcā izgatavot dažādas ilgspējīgas rotaļlietas.

Darbnīcas laikā apmeklētāji izzināja rotaļlietu izgatvošanas ceļu no materiālu ieguves līdz rotaļlieta kā atritumi. Rotaļlietu izgatavošana prasa piepūli, laiku un resursus, rada arī vides piesārņojumu, kā arī par tām kādam ir jārūpējas, kad tās kļūst par atkritumiem (rotaļietas no plastmasas nevar ottreizēji pārstrādāt).
Lai rosinātu meklēt risinājumus, kā aizstāt veikalā iegādājamās plastmasas mantas un ietaupīt naudu, URDA pedagogi aicināja gan bērnus, gan vecākus izgatvot rotaļlietas pašiem, izmantojot dažādus materiālus, ko lielākoties uzskata par atkritumiem (piemēram, koka atgriezumi, kartona kastes u.tml.).

Projektu “KOPĀ DARĪT – KOPĀ RADĪT” īsteno Valmieras Attīstības aģentūra sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību. Projekts tiek finansēts Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” ietvaros, ko administrē Sabiedrības integrācijas fonds.