Ar Lauras Arnicānes tiešsaistes sarunu par ilgtspējīgu garderobi šodien noslēdzas kampaņa „Radi, lieku neradot!”

Publicēts:

Kampaņas mērķis bija iepazīstināt jauniešus ar aprites ekonomikas pamatprincipiem. Kampaņā līdz šim iesaistījušās vairāk kā 100 skolas visā Latvijā, kuras jau no janvāra piedalās online video lekcijās un tiešsaistes sarunās ar nozares ekspertiem un vides aktīvistiem. Sarunu ciklu noslēgs zero waste aizsācēja Latvijā -  Laura Arnicāne, kura stāstīs par to, kā veidot ilgtspējīgāku garderobi un neradīt lieku. Sarunai droši var pievienoties ikviens interesents, tā šodien plkst. 14.00 norisināsies URDA Facebook lapā.

ŽANIS IZAICINA JAUNIEŠUS TREŠO REIZI

Tikmēr kampaņas tēls Žanis, kuru radījusi māksliniece Anna Vaivare visu kampaņas laiku izaicinājis 13 – 19 gadīgos jauniešus, lai parādītu, ka tie nerada lieku. Žaņa beidzamais izaicinājums noslēgsies 15.maijā. Tas saistīts ar videi draudzīgu ieradumu dokumentēšanu.  Jaunieši aicināti veidot attēlu, fotogrāfiju vai video sēriju, lai parādītu kādas izvēles izdarīt ikdienā, lai neradītu atkritumus.

Darbiņi elektroniskā formātā līdz 15.maijam (ieskaitot) jāatsūta uz e-pastu: izglitiba@zaao.lv vai Whatsapp ziņā uz nr. 25459399.

Starp visiem iesūtītajiem darbiņiem tiks izlozēti trīs, kuri tiks pie brīnišķīga komplekta, lai atpūstos dabā un neradītu lieka.

Visu par Žaņa izaicinājumu var uzzināt šeit

Online video lekcijas par aprites ekonomikas pamatprocesiem pieejamas interesentiiem

Lekciju tēmas: atkritumu apsaimniekošana, atkritumu otrreizēja pārstrāde un aprites ekonomika, produkta dzīves cikls, ekodizains un atkritumu samazināšana, pārveidošana un labošana.

Lekcijas būvētas uz kompetenču izglītības pamatprincipu bāzes, kas nozīmē, ka aktualizētās vides tēmas un uzdevumus iespējams ērti integrēt dažādos mācību jomu priekšmetos: ķīmija, ģeogrāfija, dizains un tehnoloģijas, inženierzinības, sociālās zinības, ekonomika. Lekcijām var piekļūt šeit.

Kampaņu Radi, lieku neradot!” (projekta realizācijas nr. 108/76/2020) finansē Latvijas vides aizsardzības fonds (LVAF),  realizē Daibes ilgtspējas centrs” un dabas un tehnoloģiju parks „URDA”.