Jaunieši aicināti piedalīties akcijā „Rādi, ka neradi lieku!”

Publicēts:

Kā pārziemot situāciju, kad ierobežojumu ir vairāk kā iespēju? Ļaut vaļu radošumam! Biedrība „Daibes ilgtspējas centrs” kampaņas „Radi, lieku neradot!” ietvaros aicina jauniešus vecumā no 13 līdz 19 gadiem piedalīties kampaņas tēla Žaņa Neveistera izaicinājumā - „Rādi, ka neradi lieku!”. Trīs mēneši un trīs izaicinājumi, kas ļaus tikt pie balvām, lai atpūstos dabā un neradītu lieku.

 

FEBRUĀRA IZAICINĀJUMS

Termiņš: No 15.02 līdz 15.03.2021.

Iespēja veikt divus uzdevumus


1. Žanis izaicina radīt komiksu „Žanis. Vide. Atkritumi.” Galvenā loma komiksā jāvelta Žanim. Sižeta līnijā jāapspēlē situācijas, kā Žanis rīkojas, vai kā Žanim vajadzētu rīkoties, lai viņa rīcība būtu dabai un cilvēkam draudzīga vai draudzīgāka.

 

Špikeris: Žaņa soļus aprites ekonomikā var apskatīt: https://www.urda.lv/lv/zanis/komikss

 

2. Žanis izaicina radīt interneta mēmi, kas caur ironisku bildes un trāpīgu tekstu atspoguļotu  „ Vides un atkritumi” aktualitāti Latvijā un pasaulē.

   

Špikeris: Ērts resurss, lai radītu interneta mēmes: https://imgflip.com/memegenerator

 

Kur darbs jānosūta?

Komiksu vai mēmi var zīmēt uz lapas, veidot kādā no datorprogrammām - pēc savām iespējām.

Darbiņi elektroniskā formātā jāiesūta līdz 15.martam (ieskaitot) uz e-pastu: izglitiba@zaao.lv vai 25459399, norādot precīzu informāciju par sūtītāju: vārds, uzvārds, izglītības iestādes nosaukumu, klase, telefona nr., e-pasts.

 

Lai aicinātu ikvienu aizdomāties par vidi un mūsu atbildību, tad ar paveikto aicinām dalīties sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus: #liekuneradot #zanis #neveisteris #URDA

 

MARTA IZAICINĀJUMS

Termiņš: No 15.03 līdz 15.04.

Uzdevums: Martā Žanis aicinās aizdomāties par tādu nozīmīgu aprites ekonomikas procesu kā produkta dzīves cikls. Izaicinājuma dalībnieku uzdevums būs izpētīt un grafiski  (vai ar video palīdzību) attaino sava biežāk lietojamā vai mīļākā priekšmeta produkta ciklu.

Špikeris: Atraktīvā datorspēlē Žanis jau tagad aicina iepazīt četru populāru produktu dzīves cikla pamatprincipus. https://produkta-dzives-cikls.urda.lv/

 

Kur darbiņš jānosūta? Produkta dzīves ciklu var zīmēt uz lapas, veidot kādā no datorprogrammām vai video formātā - pēc savām iespējām. Darbiņš jāiesūta elektroniskā formātā līdz 15.aprīlim (ieskaitot) uz e-pastu: izglitiba@zaao.lv vai 25459399, norādot precīzu informāciju: vārds, uzvārds; izglītības iestādes nosaukumu, klase, telefona nr., e-pasts.

 

APRĪĻA IZAICINĀJUMS

Termiņš: No 15.04 līdz 15.05.

Uzdevums: Aprīlī Žanis aicinās izveidot video un dalīties ar to savos sociālajos tīklos, video papildinot ar Žaņa gifiņu (atrodams pēc atslēgas vārdiem: ZANIS un NEVEISTERIS), lai parādītu apkārtējiem, kādas izvēles veikt ikdienā, lai neradītu atkritumus.

Špikeris: Ar atkritumu ceļu un procesiem jau tagad var iepazīties:   https://www.urda.lv/lv/zanis/video

Kur darbiņš jānosūta? Izveidotais video nekur nebūs jāiesūta, ar to būs jādalās savos sociālajos tīklos ( Instagram, Facebook, Tik Tok), izmantojot tēmturi #liekuneradot #zanis #neveisteris #URDA un ietagojot :
FB: @urda.lv

INST: @urda_dtp

 

 

Visus izaicinājumus izpildīt  iespējams jau tagad, bet drošāk pieturēties pie noteiktajiem datumiem.

 

 

Aicinājums mammām, tētiem, skolotājām, vecākiem brāļiem un jaunākajām māsām nodot Žaņa izaicinājumu tām ausīm, kurām tas būtu jādzird. Jo ticam, ka ar šo akciju kampaņas sauklis „Idejas atrast pat zāģu skaidās var tie, kuri zina un nebaidās!” ieņems pavisam citu vērtību.

 

Visu par akciju un kampaņu var uzzināt dabas un tehnoloģiju parka „URDA” mājas lapā: https://www.urda.lv/lv/zanis

 

Papildus informācija: 25459399 vai izglitiba@zaao.lv.

 

Akcijas nolikums pieejams šeit.

 
Akcija „Rādi, ka lieku neradi!” tiek organizēta biedrības “Daibes ilgtspējas centrs” realizētājā Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) finansētajā projektā “Radi, lieku neradot!” (projekta nr. 1-08/76/2020) ietvaros.