URDA nodrošina nodarbības izglītības iestādēm

Publicēts:

Dabas un tehnoloģiju parks "URDA" tuprina nodrošināt tiešsaistes nodarbības izglītības iestādēm un klātienes nodarbības pirmsskolas izglītības iestādēs. Nodarbībām var pieteikties rakstot uz e-pastu: izglitiba@zaao.lv vai zvanot t.25459399.

Tiešsaistes nodarbības pirmsskolām:
Video tiešsaistes tikšanās ar Skudru Urdu, kuras laikā Skudra Urda izstāsta stāstu par sevi un savu mājvietu, kas atrodas blakus atkritumu apsaimniekošanas poligonam "Daibe", darbojas ar bērniem pārrunājot šķirošanu, parāda multeni un nosūta printēšanai darba lapas, komiksus krāsošanai.

Skudras Urdas izbraukuma nodarbības pirmsskolās:

  • Skudra Urda pēta ūdeni, tēma - ūdens piesārņojums (tiks filtrets ūdens).
  • Skudra Urda iepērkas, tēma - preces un atkritumi (tiks šķiroti atkritumi).
  • Skudra Urda šķiro makulatūru un gatavo papīru, tēma - papīra ceļš (tiks gatavots papīrs).
  • Skudra Urda pēta kartupeli, tēma - organiskie atkritumi (tiks pagatavota dabīga līme).
  • Skudra Urda svin dzimšanas dienu, tēma - dzīve bez atkritumiem (tiks uzklāts svētku galds pēc nulles atkritumu koncepta). (Uzskates materiāli nodarbībām pateicoties beziepakojuma preču veikaliem: "Zemes draugs”, “TURZA”, “BURKA”, “Ber un sver”, “Zeroveikals” un “ieber.lv” un "GENE" finasētajam projektam "Skudra Urda domā, meklē un atklāj").


Tiešsaistes nodarbības skolām:
1.-6.klasei - tešsaistes nodarbība par tēmu "Es un mani atkritumi”
Teorētiska prezentācija, īsfilma, praktisks darbs (skolēni sagatavo savus paraugus) un padomi pareizai materiālu šķirošanai, komiksi (izprintējami un papildinātās realitātes materiāls), spēle „NEBARO ATKRITUMU POLIGONU”.

7.-12.klasei - tiešsaistes lekcijas:
1. “Resursi Tavās rokās” - Kas ir tavā kosmētikas maciņā?
Prezentācija, tiešsaistes saruna, uzdevumi, skolēniem iepriekš būs jāsagatavojas nodarbībai, lejupielādējot savā mobilajā telefonā noteiktu aplikāciju, kā arī jāsagatavo daži kosmētikas līzdekļu paraugi, kas atrodas mājās.

2. “Resursi Tavās rokās” - Bīstamie atkritumi.
Prezentācija, tiešsaistes saruna, uzdevumi.