NODARBĪBU APRAKSTS

 

2019./2020.mācību gadā piedāvājam vidusskolēniem mācību programmu "Atklāj profesiju!", kas tapusi sadarbībā ar biedrību "Daibes ilgtspējas centrs" (projekts “Jaunatne rītdienai” nr. 108/48/2019).

 

Mērķauditorija: vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu vidusskolēni.

 

Programmas mērķis: Ieinteresēt skolēnus iepazīt un izvēlēties tālākās mācību programmas augtskolā, kas būtu saistītas ar profesijām, kuras nepieciešamas darbam atkritumu apsaimniekošanas jomā.

 

Mācību programmā ietilpst vairākas nodarbības par sekojošām tēmām:

  • Koģenerācijas un gāzu saimniecība.

  • Infiltrāts un reversās osmoze (RO) attīrīšanas iekārtas.

  • Sadzīves atkritumu apsaimniekošana.

  • Atkritumu pārstrādes iespējas.

  • Monitorings pazemes ūdeņiem un virsūdeņiem.

  • Transports un loģistika.

  • Vides rādītāji un monotorings.

  • Sabiedrības izglītošana un informēšana.

 

Katru mēnesi (no oktobra līdz maijam) nodarbības norisināsies vienu reizi mēnesī par kādu no tēmām, piedaloties kādai no SIA "ZAAO" sadarbības augstākās izglītības iestādēm (Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniksā universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Vidzemes Augstkola, Daugavpils Universitāte).

Nodarbības laikā vidusskolēniem būs jādodas atklāt profesijas RAAC "Daibe", iepazītot amatus un darba aprīkojumu, pienākumus, kas jādara šeit strādājošajiem, kā arī dienas laikā būs iespēja tikties ar kādu pārstāvi no augstākās izglītības iestādēm, lai uzzinātu par mācību iespējām tajā, kā arī kopā paveiktu kādu praktiksu darbu, savukārt DTP "URDA" būs sagatavojusi lomu spēli, lai vidusskolēni uzzinātu arī par citām profesijām, kas saistītas ar  atkritumu apsaimniekošanu.

 

Vienas nodarbības garums 4 stundas t.sk. pusdienu pārtraukums, lai apēstu savas līdzi paņemtās maizītes vai ko tml.

Nodarbību maksa:

  • SIA "ZAAO" darbības reģiona* vispārizglītojošajām un profesionālajām izglītības iestādēm ir bez maksas.
  • Pārējām vispārizglītojošajām un profesionālajām izglītības iestādēm nodarbības ir par maksu.

 

*SIA "ZAAO" darbības reģions.

Vieta: Nodarbības notiek Dabas un tehnoloģiju parkā “URDA” - blakus Reģionālajam atkritumu apsaimniekošanas centram „Daibe”, Stalbes pagastā, Pārgaujas novadā, LV-4151 (sk. karti šeit).  GPS 57.454036, 25.113846

 

 

Mācību programma "Resursi Tavās rokās!" tapusi sadarbībā ar biedrību "Daibes ilgtspējas centrs" (projekts “Jaunatne rītdienai” nr. 108/48/2019, finansētājs Latvijas vides aizsardzības fonds).