akcijA „Rādi, ka neradi lieku!”
 

Mūsu Žanis Neveisteris ir izaicinājumu meistars un kampaņas „Radi, lieku neradot!” ietvaros izsludina akciju „Rādi, ka neradi lieku!”. Trīs mēneši un trīs izaicinājumi.  Vari visus izaicinājumus izpildīt jau tagad, bet drošāk, ja pieturies pie izaicinājuma datumiem. 

ŽANIS IZAICINA
13 - 19 gadu jaunus jauniešus visā Latvijā. 

BALVĀS! 
Pēc katra izaicinājuma notiks izloze starp visiem iesūtītajiem darbiņiem, ļaujot trīs dalībniekiem savā īpašumā iegūt foršus komplektus, lai atpūstos dabā un neradītu lieku. FEBRUĀRA IZAICINĀJUMS 

Termiņš: No 15.02 līdz 15.03.2021

IESPĒJA VEIKT DIVUS UZDEVUMUS

1. Žanis izaicina radīt komiksu „Žanis, Vide. Atkritumi.” Galvenā loma komiksā jāvelta Žanim. Sižeta līnijā jāapspēlē situācijas, kā Žanis rīkojas, vai kā Žanim vajadzētu rīkoties, lai viņa rīcība būtu dabai un cilvēkam draudzīga vai draudzīgāka.

Špikeris: Iedvesmu un Žaņa soļus aprites ekonomikā meklē šeit.

2. Žanis izaicina radīt interneta mēmi (vai mēmes), kas ar ironisku bildi un trāpīgu tekstu atspoguļotu  „Vides un atkritumu” aktualitāti gan Latvijā, gan pasaulē.

Avots mēmju radīšanai: Meme Generator 

Špikeris: Ērta veids, lai radītu interneta mēmes atrodams šeit.

Kā izaicinājums jāsagatavo?  Komiksu vai mēmi var zīmēt uz lapas, veidot kādā no datorprogrammām - pēc savām iespējām.

Kur izaicinājums jānosūta? Darbiņi elektroniskā formātā jāiesūta līdz 15.martam (ieskaitot) uz e-pastu: izglitiba@zaao.lv vai 25459399, norādot precīzu informāciju par sūtītāju: vārds, uzvārds; izglītības iestādes nosaukumu, klase, telefona nr., e-pasts.  

Dalies ar padarīto! Lai aicinātu līdzcilvēkus aizdomāties par vidi un mūsu atbildību, tad ar radītajām interneta mēmēm un komiksiem aicinām dalīties savos sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus: #liekuneradot #zanis #neveisteris #URDA

 

MARTA IZAICINĀJUMS  

Termiņš: No 15.03 līdz 15.04.2021

Uzdevums: Martā Žanis aicinās aizdomāties par tādu nozīmīgu aprites ekonomikas procesu kā produkta dzīves cikls. Izaicinājuma dalībnieku uzdevums būs izpētīt un grafiski  (vai ar video palīdzību) attaino sava biežāk lietojamā vai mīļākā priekšmeta produkta ciklu.  

Špikeris: Pārbaudi un nostiprini savas zināšanas par produktu dzīves ciklu jau tagad. Izspēlē datorspēli šeit.  

Kur izaicinājums jānosūta? Produkta dzīves ciklu var  zīmēt uz lapas, veidot kādā no datorprogrammām vai video formātā - pēc savām iespējām. Darbiņš būs jāiesūta elektroniskā formātā līdz 15.aprīlim (ieskaitot) uz e-pastu: izglitiba@zaao.lv vai 25459399, norādot precīzu informāciju: vārds, uzvārds; izglītības iestādes nosaukumu, klase, telefona nr., e-pasts. 

 

APRĪĻA IZAICINĀJUMS  

Termiņš: No 15.04 līdz 15.05.2021.   

Uzdevums: Aprīlī Žanis aicinās izveidot video un dalīties ar to savos sociālajos tīklos, izmantojot viņa gifiņu (GIF platformās atrodams pēc atslēgas vārdiem: ZANIS un NEVEISTERIS), lai parādītu apkārtējiem, kādas izvēles veikt ikdienā,  lai neradītu atkritumus.

Špikeris: Ar atkritumu ceļu un procesiem jau tagad var iepazīties šeit

Kur izaicinājums jānosūta? Izveidotais video nekur nebūs jāiesūta, ar to būs jādalās savos sociālajos tīklos ( Instagram, Facebook, Tik Tok), izmantojot tēmturi #liekuneradot #zanis #neveisteris #URDA un ietagojot :
FB: @urda.lv
INST: @urda_dtp 

 

Lai radošums un izpratne par aprites ekonomiku uzņem apgriezienus!

Papildus informācija: 25459399 vai izglitiba@zaao.lv.

 

Akcijas nolikums pieejams šeit.

 

Kampaņu „Radi, lieku neradot!” (reģ. nr. 1-08/76/2020) finansē Latvijas vides aizsardzības fonds (LVAF), realizē „Daibes ilgtspējas centrs”.