Biedrība "Daibes ilgtspējas centrs"  realizē projektu "Radi, lieku neradot!" (reģ. nr. 1-08/76/2020), ko finansē Latvijas vides aizsardzības fonds (LVAF), no 01.10.2020. līdz 30.06.2021.

Projekta "Radi, lieku neradot!" mērķis: noorganizēt izziņas veicinošu kampaņu, kas sniegtu jauniešiem iespēju padziļināti apgūt vides tēmas par aprites ekonomiku un rosinātu līdzdarboties - ne tikai domāt un radīt jaunus risinājumus materiāliem, kas šobrīd nav masveidā pārstrādājami, bet arī vedinātu uz domām un rīcību atkritumu samazināšanā un pārveidē.

Projekta pamata mērķauditorija: 13 - 19 gadus veci jaunieši (7.-12.klases skolēni).

Kampaņas „Radi, lieku neradot!” galvenais vēstnesis ir tēls vārdā Žanis Neveisteris. Tēlu radījusi māksliniece Anna Vaivare. Žaņa spēks slēpjas zinātkārē un matos – brīžos, kad tas izvēlas darīt labu tie zied, bet novīst, kad Žaņa rīcība varētu būt videi draudzīgāka. Lai rosinātu jauniešus domāt un iesaistīties jaunu vides risinājumu veidošanā un iepazīšanā, Žanis viņus uzrunās caur dažādiem kampaņas materiāliem – video lekcijām, asprātīgiem komiksiem, video klipiem un pat datorspēlēm, kurās viņš aicinās nebarot atkritumu poligonu un izprast produktu dzīves ciklu.

Attēls: Kampaņas "Radi, lieku neradot!" galvenais vēstnesis -  Žanis Neveisteris. Tēlu radījusi māksliniece Anna Vaivare.

Apjomīgākā kampaņas “Radi, lieku neradot!” daļa atvēlēta video lekcijām, kurām pieteikties aicinātas skolas no visas Latvijas. Projekta ietvaros izstrādāta īpaša video un tiešsaistes lekciju sērija. Lekcijas būvētas uz kompetenču izglītības pamatprincipu bāzes, kas nozīmē, ka aktualizētās vides tēmas un uzdevumus skolotāji ērti varēs integrēt dažādos mācību priekšmetos. Apmācību cikls tiks atklāts tiešsaistē - 27.janvārī plkst.13.00 ar Kristīnes Garklāvas sarunu  par vides jautājumiem. 


Skolām dalība kampaņā ir bez maksas. Lai līdzdarbotos projektā un saņemtu pieeju video lekcijām un tiešsaistes sarunām, skolotājiem jāaizpilda elektronisks pieteikums par katru klasi.
Pieteikšanās online video lekcijām un tiešsaistes sarunām šeit.

VAIRĀK INFORMĀCIJAS:

Par kampaņas ietvaros plānoto akciju informācija būs atrodama šeit.
Kampaņas ietvaros tapušie:

Kampaņas “Radi, lieku neradot!” sauklis ir - “Idejas atrast pat zāģu skaidās var tie, kuri zina un nebaidās!”.

Kampaņu “Radi, lieku neradot!” (reģ. nr. 1-08/76/2020) finansē Latvijas vides aizsardzības fonds (LVAF),  realizē “Daibes ilgtspējas centrs”.