VIDEO LEKCIJAS UN TIEŠSAISTES SARUNAS
KAMPAŅĀ „RADI, LIEKU NERADOT” (7.-12.KLASEI)

Sākot ar 2020./2021.mācību gada janvāri biedrība „Daibes ilgtspējas centrs" piedāvā skolēniem piedalīties mācību ciklā par aprites ekonomiku kampaņas Radi, lieku neradot!” ietvaros.

Apjomīgākā kampaņas Radi, lieku neradot!” daļa atvēlēta video lekcijām un tiešsaistes sarunām, kurām pieteikties aicinātas skolas no visas Latvijas. Projekta ietvaros izstrādātas īpašas video un tiešsaistes lekciju sērijas. Skolām dalība kampaņā ir bez maksas. 

Lekcijas būvētas uz kompetenču izglītības pamatprincipu bāzes, kas nozīmē, ka aktualizētās vides tēmas un uzdevumus skolotāji ērti varēs integrēt dažādos mācību priekšmetos: dabaszinātņu, valodu, sociālās un pilsoniskās un tehnoloģiju mācību jomā. Laika posmā no janvāra beigām līdz aprīlim paredzētas piecas online lekcijas

Skolotāji, kuri pieteikšies programmai, noteiktos datumos saņems saiti ar lekcijas ierakstu (līdz 40 min). Lekcijas būs jānoklausās noteiktā laika periodā. Nodarbību laikā jaunieši ne tikai uzzinās aprites ekonomikas pamatprincipus, bet ar dažādu uzdevumu palīdzību tiks aicināti aktīvi iesaistīties.

Lai neiztrūktu arī praktiskās pieredzes, tad līdztekus nodarbībām plānotas arī tiešsaistes sarunas, kurās ar savu pieredzi un dzīves uzskatiem dalīsies sabiedrībā zināmi vides aktīvisti. Lekciju ciklu 27.janvārī plkst. 13.00 atklās Kristīne Garklāva, kura aktualizēs vides jautājumu nozīmīgumu Latvijā un pasaulē. Martā jauniešus par produktu dzīves ciklu un  dizaina domāšanu  uzrunās „Design Elevator” pārstāvji. Aprīlī ar  ekodizainu modes biznesā iepazīstinās Baiba Ladiga-Kobajaši, bet tiešsaistes sarunas noslēgs Laura Arnicāne ar sarunu par  „Zero waste dzīvesveidu - ar ko sākt, kā noturēties, kā nepārspīlēt”.

Tiešsaistes sarunu un online video lekciju plāns:

Tiešsaistes sarunas:

Online video lekcijas:

Kampaņu „Radi, lieku neradot!” (reģ. nr. 1-08/76/2020) finansē Latvijas vides aizsardzības fonds (LVAF),  realizē „Daibes ilgtspējas centrs”.