Biedrība Daibes ilgtspējas centrs no 01.10.2020. līdz 30.06.2021. realizē projektu „Radi, lieku neradot!” (reģ. nr. 108/76/2020), ko finansē Latvijas vides aizsardzības fonds (LVAF). 

 

Projekta Radi, lieku neradot! mērķis: izveidot un noorganizēt izziņas veicinošu kampaņu, kas sniegtu jauniešiem iespēju padziļinātā veidā apgūt vides tēmas par aprites ekonomiku un rosinātu līdzdarboties - ne tikai domāt un radīt jaunus risinājumus materiāliem, kas šobrīd nav masveidā pārstrādājami, bet arī vedinātu uz domām un rīcību atkritumu samazināšanā un pārveidē.

Projekta pamata mērķauditorija: 13 - 19 gadus veci jaunieši (7.-12.klases skolēni).

Kampaņas „Radi, lieku neradot!” galvenais vēstnesis ir tēls vārdā Žanis Neveisteris. Tēlu radījusi māksliniece Anna Vaivare. Žaņa spēks slēpjas zinātkārē un matos – brīžos, kad viņš izvēlas darīt labu tie zied, bet novīst, kad Žaņa rīcība varētu būt videi draudzīgāka. Lai rosinātu jauniešus domāt un iesaistīties jaunu vides risinājumu veidošanā un iepazīšanā, Žanis viņus uzrunās caur dažādiem kampaņas materiāliem – video lekcijām, asprātīgiem komiksiem, video klipiem un pat datorspēlēm, kurās viņš aicina nebarot atkritumu poligonu un izprast produktu dzīves ciklu.

Kampaņas galvenais vēstnesis -  Žanis Neveisteris. Tēlu radījusi māksliniece Anna Vaivare.

Apjomīgākā kampaņas „Radi, lieku neradot!” sadaļa atvēlēta video lekcijām, kurām pieteikties varēja skolas no visas Latvijas. Projekta ietvaros izstrādāta īpaša video un tiešsaistes lekciju sērija. Lekcijas būvētas uz kompetenču izglītības pamatprincipu bāzes, kas nozīmē, ka aktualizētās vides tēmas un uzdevumus skolotāji ērti varēs integrēt dažādos mācību priekšmetos. Apmācību cikls tiks atklāts tiešsaistē - 27.janvārī plkst.13.00 ar Kristīnes Garklāvas sarunu par vides izaicinājumiem Latvijā un pasaulē.  

Kampaņas ietvaros tapušie:

👉 komiksi pieejami šeit.

👉 spēles pieejamas šeit.

👉 video pieejami šeit.

Kampaņas Radi, lieku neradot! sauklis ir - „Idejas atrast pat zāģu skaidās var tie, kuri zina un nebaidās!”.

Kampaņu „Radi, lieku neradot!” (reģ. nr. 1-08/76/2020) finansē Latvijas vides aizsardzības fonds (LVAF),  realizē „Daibes ilgtspējas centrs”.