Aizvadīta aizraujoša URDA jubilejas nedēļa

Publicēts:

Ar plašu pasākumu klāstu atzīmēta URDA ēkas 5 gadu jubileja. Nedēļas garumā notika dažādas nodarbības gan pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem, gan skolēniem, simboliski gatavojoties līdz šim pirmajam, iespaidīgajam nakts pasākumam.

Nedēļu sāka pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi nodarbībā “Skudras Urdas apslēptie dārgumi”. Bērni kopā ar audzinātājām un vecākiem izstaigāja dabas taku, meklējot rūķīšus, URDAs dārgumus, klausoties dabas skaņās un vērojot apkārtni, veidojot pasakainus apsveikumus visai URDA komandai.

Ja nav kūkas, nav īstas svētku sajūtas! Sākumskolas skolēni par to parūpējās un nodarbībā “URDAS svētku kūka” tapa neierasta kūka – ugunskurā ceptas maizītes ar saldu pildījumu – Daibē ievāktu medu. Protams, kā nu kūka bez svecītes – URDA laboratorijā skolēni veica eksperimentu un no baterijām un folija izveidoja elektrības ķēdi, lai iedegtu svecīti.

Telpu rotāja un svētku tērpus gādāja vidusskolēni. Pasākumā “URDA rotājas” Cēsu pilsētas vidusskolas 11. klases skolēni, sietspiedes tehnikā atjaunojot savu T-kreklu, izveidoja dabai draudzīgo noformējumu, šujot karodziņus no lietotiem apģērbiem, kā arī klāja galdu, pielietojot zero waste principus.

Gaidītākais un satraucošākais notikums, protams, bija noslēgums “URDAI 5 Vide. Nakts. Cilvēks.” – pirmais nakts pasākums Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” vēsturē. Kulinārijas mirklis ar īstenu latvju saimnieci Brigitu Puriņu, baudot cukinī plācenīšus un saldās ābolu uzkodas. Krēslas aizsegā ikvienam bija iespēja orientēties dabas takā, pildot uzdevumus, kā arī piedzīvot unikālu notikumu – saulrieta sagaidīšana atkritumu poligonā “Daibe”, lai arī saule mazliet mākoņos slēpta. Interesanti, ka jaunākajiem nakts pasākuma dalībniekiem bija vien 3 mēneši!
Pasākums “URDAI PIECI Vide. Nakts. Cilvēks.” tiek īstenots Cēsu novada kopienu iniciatīvu projektu konkursa ietvaros, ko finansiāli atbalsta Cēsu novada pašvaldība.

SIA “ZAAO” vides izglītības nodaļas un URDA vadītāja Ieva Freimane-Mihailova uzsver: “Vides izglītība SIA “ZAAO” iet roku rokā ar uzņēmuma darbību jau no uzņēmuma dibināšanas, bet, kopš blakus poligonam ir URDA ēka, to realizēt ir daudz efektīvāk un saistošāk. Tāpēc arī svētku svinēšana URDAs stilā ir ar izglītojošu saturu. Caur svētku pasākumu vēlējāmies aizsniegt vides apziņu ikvienā apmeklētājā. Cilvēks mīl un aizsargā tās vērtības, ko pazīst un izprot, tādēļ nepieciešams paradīt dabas unikalitāti, daudzšķautnainību un tos aspektus, ko cilvēks pats nav iedomājies vai spējis piedzīvot. Nakts atkritumu poligonā, kur satiekas cilvēka saražoto atkritumu kalni ar dabīgo mežu, pļavu floru un faunu, dabas baudīšana tumsā, iepazīstot dabu no cita skatu punkta, veicot uzdevumus, kas ļauj aizdomāties par saudzēšanas nepieciešamību un lielāku izpratni par to, ko mums daba sniedz. Iespēja krēslā un tumsā ieklausīties dabas skaņās, atpūšoties šūpuļtīklos pirms vai pēc nakts pārgājiena izbaudīšanas, sniedza iepriekš neizjustas emocijas. Zināšanas un izpratne kopā ar emocijām sasniedz vēlamo rezultātu un veicina cilvēkiem aizdomāties par savas rīcības sekām, līdz ar to vieglāk mainīt ikdienas paradumus, kas vērsti uz vides saudzēšanu.”

Jubilejas pasākumu nedēļa aizvadīta, taču Dabas un tehnoloģiju parkā “URDA” sezona tikai sākas – ar nodarbību cikliem un akcijām gan lieliem, gan maziem. Plašāka informācija pieejama tīmekļa vietnē www.urda.lv

Uz tikšanos URDA, lai kopīgi domātu, meklētu, atklātu!