Atsākam projekta “Dod pieci! Esi apritē!” otro kārtu

Publicēts:

Līdz ar jaunā mācību gada atklāšanu, atsākas arī izbraukuma nodarbības pie Vidzemes novada tehnikumu jauniešiem projekta “Dod pieci! Esi apritē!” ietvaros.

Jau 12. septembrī SIA “ZAAO” īpašais autobuss piestās Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā Priekuļos, 14. septembrī – Smiltenes tehnikumā, bet 15. septembrī – Rīgas Valsts tehnikuma Balvu filiālē.

Lai aktulizētu mums visiem tik svarīgos aprites ekonomikas un vides jautājumus, jauniešiem esam sagatavojuši virkni ar uzdevumiem. Piemēram, tiem būs jāiejūtas pilsētvides plānošanas speciālistu ādā, kur, ievērojot konkrētus nosacījumus, jāizveido videi, cilvēkiem un dzīvniekiem draudzīgs pilsētvides koncepts, paredzot gan funkcionālu un videi draudzīgu infrastruktūru, gan ekonomiskāko veidu, lai uzbūvētu velo celiņus un izstrādātu pārdomātu zaļo zonu.

Aprites ekonomikas procesu izskaidrošanai izmantojam auglis kurš šobrīd atrodams teju katrā dārzā – ābolu. Projekta ietvaros izveidots stends “Ābola dzīves cikls”, lai palīdzētu izprast aprites ekonomikas procesus –  produkta daudzveidīgu izmantošanu, sākot no mizām un beidzot ar sēklām, audzēšanu un ražas ievākšanu.

Ikviena klātienes nodarbība tiks noslēgta ar erudīcijas spēli par aprites ekonomiku, kas apvienota ar interaktīvu pastaigu –  CILPO APRITĪGI. Spēle bez maksas šobrīd pieejama ikvienam interesentam, kurš neparastā veidā vēlas atsvaidzināt zināšanas par videi draudzīgu dzīvesveidu un aprites ekonomiku. 

Kā doties interaktīvā pastaigā un spēlēt erudīcijas spēli?

Nepieciešama vien uzlādēta viedierīce un lietotne LOQUIZ, kura bez maksas lejupielādējama gan AppStore, gan GooglePlay veikalos. Tad atliek izvēlēties virzienu, kur doties pastaigā, jo spēle spēlējama jebkurā vietā Latvijā un pasaulē, kur pieejams internets. Jautājumi sagatavoti aptuveni 3 km maršrutam.

Atverot lietotni, jāievada lietotājvārds Urda un parole 2023.
 
Projekts ar klātienes pasākumu tehnikumu jauniešiem tiks noslēgts dabas un tehnoloģiju parka URDA  teritorijā 27.oktobrī, ietverot dažādas aktivitātes – atkritumu poligona iepazīšanu, lekcijas, diskusijas, jauniešu prezentācijas un ražotāju pieredzes stāstus par resursu patēriņu un izmantošanu.

Projektu “Dod pieci! Esi apritē!” (projekta reģistrācijas Nr. 1-08/89/2022) finansē Latvijas vides aizsardzības fonds, realizē  “Daibes ilgtspējas centrs” sadarbībā ar SIA ZAAO dabas un tehnoloģiju parku URDA.