ZAAO aicina “Uzdrīksties mainīties!” arī turpmāk!

Publicēts:

No 20.līdz 24.februārim, Vidzemes inovāciju nedēļas ietvaros, SIA ‘’ZAAO”(turpmāk tekstā ZAAO) aicināja apmeklēt pasākuma mājas lapu un piedalīties virtuālajā izziņas spēlē “Uzdrīksties mainīties!”, kurā, atbildot uz dažādiem jautājumiem, bija iespēja uzzināt vairāk par atkritumu apsaimniekošanas nozari. Spēles beigās, lai piedalītos balvas izlozē, ikviens tika aicināts ZAAO iesūtīt noslēguma jautājuma “Cik PET pudeles nepieciešamas, lai saražotu pavedienu jaunam T kreklam?” atbildi, kas bija - 10 PET pudeles.

Kopumā spēles lapu apmeklēja ap 163 dalībnieki un tika saņemtas 24 pareizās atbildes, no kurām, šoreiz ZAAO Dabas tehnoloģiju parka URDA pusdienu kārbiņas un poligona Daibe bišu vākto medu, pēc izlozes, nonāk pie Evitas Blūmas, Gustava Griezīša un Andas Alsbergas,  ar kuriem par balvu saņemšanu sazināsimies individuāli. Liels prieks par aktivitāti no Ekoskolu ziemas foruma dalībniekiem.

ZAAO Dabas un tehnoloģiju parka URDA, Vides izglītības nodaļas pedagoģe Evija Tiltiņa aicina arī ikdienā aizdomāties par tiem soļiem, ko katrs varam veikt ikdienā, lai samazinātu atkritumu apjomu: “Vidzemes inovāciju nedēļas laikā caur spēli mudinājām nedaudz ieskatīties un aizdomāties par atkritumu apsaimniekošanu, tās nepieciešamību un to, cik svarīgi mums visiem kopā darīt vairāk, lai samazinātu kopējo atkritumu apjomu! Arī turpmāk aicinām sākt ar pirmajiem soļiem- jau izvēles izdarot veikalā - ko, cik daudz, kā iepakotu iegādājamies, kā tās atgādājam mājās un cik daudz no tām izmantojam. Nākamais solis- iegādāto pareizi sašķirot, lai pārstrādei nonāktu pēc iespējas vairāk, nevis tas viss tiktu apglabāts atkritumu kalnā.”

Par materiāliem, kurus iespējams pareizi nošķirot, iespējams uzzināt ZAAO tīmekļa vietnes sadaļā “Padomi atkritumu šķirošanai!”, bet par praktiskiem padomiem, atkritumu pārstrādi uzzini www.urda.lv, sadaļā “Noderīgi”.

Virtuālā spēle “Uzdrīksties mainīties!” ikvienam interesantam būs pieejama arī visu marta mēnesi. Lai nokļūtu spēlē, atver ej.uz/uzdriksties_mainities  un spied uz bultiņas attēla vidū.