URDA pārstāvji - Zero Waste vēstneši

Publicēts:

Lai patiesi spētu iedvesmot citus, pašam ir jāzina, jāpiedzīvo, jāsajūt līdz kaulam.
Runa ir par jaunajiem Zero Waste vēstnešiem, par 27 jauniešiem un sirdī jauniešiem no visdažādākajām Latvijas vietām, kuri ir satikās no Zero Waste Vasaras skolā Cēsīs. Tur arī bija Dabas un tehnoloģiju parka "URDA" pārstāves Arita un Ieva.

Visu nedēļu - no 12. līdz 18.jūlijam - Cēsīs norisināsies Zero Waste (bezatkritumu dzīvesveida) vasaras skola, ko organizē Ruckas mākslas rezidenču centrs sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldību, biedrību "Zaļā Brīvība", iniciatīvu "Tīri.Labi." un SIA “ZAAO”. Zero Waste vasaras skolas programma paredzēta jauniem cilvēkiem, kas vēlas iegūt un papildināt bezatkritumu (Zero Waste) dzīvesveidam nepieciešamās zināšanas un kļūt par šīs kustības vēstnešiem savās kopienās. Vasaras skolā piedalījās 27 dalībnieki no 11 dažādām Latvijas vietām - Cēsīm, Limbažiem, Līvāniem, Ogres, Rēzeknes, Rīgas, Rojas, Salaspils, Siguldas, Strenčiem un Valmieras. Vasaras skolas dalībnieki 6 dienu laikā apguva dažādas bezatkritumu dzīvesveida prasmes, kā arī iemaņas un zināšanas bezatkritumu dzīvesveida popularizēšanai.

Skolas gaitā dalībnieki piedalījās lekcijās un iesaistījās diskusijās ar tādiem sabiedrībā plaši zināmiem zaļā dzīves veida un Zero Waste praktizētājiem kā TV personību, Pasaules Dabas Fonda vēstnesi Kristīni Garklāvu, Seek the Simple radītājiem Lauru un Andi Arnicāniem un Igaunijas pirmo Zero Waste blogeri Kadri Kārmu (Kadri Kaarna). Sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldību un Elīnu un Čārlzu Bušmaņiem (Design Elevator) vasaras skolas dalībnieki apguva dizaina domāšanu un radīja risinājumus bezatkritumu dzīvesveida ieviešanas izaicinājumiem. Ar pieredzes stāstiem par Zero Waste uzņēmējdarbību un tās iespējām dalījās Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas vadītāja Madara Ūlande un vairāki Cēsu apkaimes uzņēmēji. Nedēļas gaitā vasaras skolas dalībniekiem bija iespēja apgūt bezatkritumu kosmētikas, tīrīšanas līdzekļu un bišu vaska drāniņu pagatavošanas prasmes, kā arī piedalīties bezatkritumu pavārmākslas meistarklasē. Vasaras skolas dalībniekiem bija iespēja saņemt atbalstu arī savu Zero Waste biznesa un aktīvisma ideju attīstīšanai. Kā arī dalībniekiem bija iespēja apciemot Reģionālo atkritumu apsaimniekošanas centru "Daibe".

Zero Waste vasaras skolas norisi atbalsta Cēsu novada pašvaldība, biedrība "Zaļā Brīvība”, iniciatīva “Tīri.Labi.”, SIA “ZAAO”, RTU Dizaina fabrikas "EIT Climate-KIC HUB Latvia" un AS CATA.

 

Informācija sagatavota, izmantojot http://www.vidzeme.lv/lv/jaunumi_vidzeme/3/132728/