ZAAO DTP URDA piedalīsies Ekoskolu Ziemas forumā

Publicēts:

Februāra pēdējā nedēļas nogalē norisināsies Vides izglītības fonda organizētais Ekoskolu Ziemas forums sadarbībā ar Valmieras pašvaldību, Valmieras 2. vidusskolu, Vidzemes Augstskolu un Rīgas Tehnisko universitāti. Forums notiks Valmieras 2. vidusskolā no 24. līdz 26. februārim, kur pulcēsies vairāk nekā 230 jaunieši un pedagogi.

Ekoskolu Ziemas forums ir izglītojošs un pieredzes apmaiņas pasākums, kur jaunieši un pedagogi piedalās vides aizsardzību un izglītību saistītās apmācībās un praktiskās nodarbībās. Tiks pievērsta uzmanība ar vidi saistītām tēmām – klimata pārmaiņas, aprites ekonomika, ilgtspējīga mobilitāte un pārtikas sistēmas, kā arī citas Ekoskolu tēmas, sniedzot iespēju dalīties pieredzē par vides izglītības īstenošanu un videi draudzīga dzīvesveida veicinošām aktivitātēm izglītības iestādē un tās apkārtnē.

‘’Ar prieku paziņojam, ka pēc nelielas pauzes astoto reizi norisināsies Ekoskolu Ziemas forums. Tajā tiekas jaunieši un pedagogi no visas Latvijas, lai apmainītos pieredzē par vides izglītības un praktisko vides aizsardzības aktivitāšu īstenošanu izglītības iestādēs un tās apkārtnē, kā arī veicinātu izpratni par dažādām vides un ilgtspējīgās attīstības tēmām, lai pēc foruma būtu gan zināšanas, gan prasmes un kopumā motivācija darboties vides aizsardzības un izglītības labā. Šo trīs dienu laikā paredzētas dažādas izglītojošas nodarbības un prasmju darbnīcas, skolēniem hakatons, kā arī saliedēšanās, pieredzes apmaiņas aktivitātes un jautra kopā būšana gan jauniešiem, gan pedagogiem.’’ stāsta Ekoskolu programmas vadītājs Latvijā Daniels Trukšāns.

Starp trīs dienu izglītojošajām apmācībām un prakstiskajām nodarbībām norisināsies hakatons jeb ideju maratons sadarbībā ar RTU Zinātnes un inovācijas centru. Jauniešiem būs iespēja radīt idejas un tikties ar mentoriem, lai atrisinātu Valmieras novada pašvaldības, SIA “ZAAO” un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) izvirzītos izaicinājumus, kas saistīti ar mobilitāti, resursu patēriņu un pārtikas sistēmām. 

Praktisko prasmju darbnīcās un izglītojošās nodarbībās ar padomiem dalīsies virkne ekspertu, vēršot uzmanību aktuālajām tēmām, piemēram, kā mainīt pārtikas sistēmas, kas ir ekoloģiskā pēda un Zaļais kurss, kāds ir klimatu saudzējošs dzīvesveids un citas tēmas. Nodarbības vadīs pārstāvji no Baltic Studies Centre, Augi & Draugi, biedrības ‘’Zaļā brīvība’’, SIA “ZAAO”, Vidzemes plānošanas reģions, Eiropas Klimata pakts, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā, mantots.permakultura.lv, Skola mazajiem Poga, Pasaules Dabas Fonds, Rīgas Tehniskā universitāte, Ēdamzāle, KompostsLV, Latvijas Dabas fonds, EŽI, IdeaLAB, Young Media Sharks un citi. 

 

Avots: https://ekoskoluziemasforums.wordpress.com/