VIDEO LEKCIJAS UN TIEŠSAISTES SARUNAS
KAMPAŅĀ „RADI, LIEKU NERADOT” (7.-12.KLASEI)

Sākot ar 2020./2021.mācību gada janvāri biedrība „Daibes ilgtspējas centrs" piedāvāja skolēniem piedalīties mācību ciklā par aprites ekonomiku kampaņas Radi, lieku neradot!” ietvaros.

Apjomīgākā kampaņas Radi, lieku neradot!” daļa atvēlēta video lekcijām un tiešsaistes sarunām, kurām pieteikties aicinātas skolas no visas Latvijas. Projekta ietvaros izstrādātas īpašas video un tiešsaistes lekciju sērijas. 

Lekcijas būvētas uz kompetenču izglītības pamatprincipu bāzes, kas nozīmē, ka aktualizētās vides tēmas un uzdevumus skolotāji ērti varēs integrēt dažādos mācību priekšmetos: dabaszinātņu, valodu, sociālās un pilsoniskās un tehnoloģiju mācību jomā. Laika posmā no janvāra beigām līdz aprīlim notika piecas online lekcijas

Lai neiztrūktu arī praktiskās pieredzes, tad līdztekus nodarbībām notika arī tiešsaistes sarunas, kurās ar savu pieredzi un dzīves uzskatiem dalījās sabiedrībā zināmi vides aktīvisti. Kristīne Garklāva, kura aktualizēja vides jautājumu nozīmīgumu Latvijā un pasaulē. Par produktu dzīves ciklu un  dizaina domāšanu izklāstīja „Design Elevator” pārstāvji, par ekodizainu modes biznesā iepazīstināja Baiba Ladiga-Kobajaši, bet tiešsaistes sarunas noslēdza Laura Arnicāne par  „Zero waste dzīvesveidu - ar ko sākt, kā noturēties, kā nepārspīlēt”.:

 

Tiešsaistes sarunas:

Online video lekcijas:

Kampaņu „Radi, lieku neradot!” (reģ. nr. 1-08/76/2020) finansēja Latvijas vides aizsardzības fonds (LVAF),  realizēja „Daibes ilgtspējas centrs”.