Apraksts

SIA "ZAAO" vides izglītības akcijās skolas un pirmsskolas izglītības iestādes iesaistās kopš 2001. gada.
Vides projekta akcijās ietvertas gan radošās, gan praktiskās aktivitātes, gan zināšanu apguve par atkritumu lietderīgu apsaimniekošanu un ietekmi uz vidi.
Skolas un pirmsskolas var izvēlēties sev saistošās akcijas.
Darbošanās akciju ietvaros veicina bērnu un jauniešu izglītošanu un informēšanu, kā arī mudina līdzdarboties vides kvalitātes uzlabošanā pilsētās un laukos.

2023./2024.mācību gada akcijas tiks izsludinātas ik pa brīdim.
Aicinājums sekot līdzi informācijai - katrai akcijai jāpiesakās atsevišķi, jo ir atšķirīgs akcijas nolikums un ilgums.
Lūgums pievērst uzmanību akcijas nolikumā norādītajai informācijai par to, kuram reģionam akcija paredzēta.

Akcija
Dalībnieki un pieteikšanās termiņš
Kas var piedalīties
Akcijas beigu datums
"PAPĪRA SAPŅI"
Akcijā "Papīra sapņi..." tiek aicināti iesaistīties pirmsskolēni, pedagogi un pirmsskolēnu vecāki. Akcijas ietvaros grupiņā tiek izplānota un organizēta mācību nodarbība par papīra veidu iepazīšanu, kā arī makulatūras apsaimniekošanu - tuvējās šķirošanas infrastruktūras iespēte. Lai bērniem veidotos labāks priekštats par tēmu - papīrs, makulatūra, pašu nodarbībā jāveic vairāki pētnieciskie, praktiskie un radošie darbi, piemēram, jānosaka, kurš papīrs būtu pārstrādājams, jāizveido dažādi priekšmeti no kartona un papīra, piemēram, gulta, krēsls, plīts u.tm., ko paši vēlāk var izmantot grupiņas rotaļu istabas iekārtošanai vai leļļu stūrītim. Un vēl citi uzdevumi. Sīkāks apraksts pieejams nolikumā.
Pirmsskolēni
01.04.2024
01.04.2024
„DABAI LABU DARĪT”
Izglītības iestāde organizē pārstrādājamo materiālu (makulatūras un plastmasas pudeļu - PET dzērienu pudeles, plastmasas pudeles - kosmētikas (šampūnu, dušas želeju u.c. pudeles) un sadzīves ķīmijas iepakojumus (trauku mazgājamo līdzekļu pudeles, vannas istabas kopšanas līdzekļu pudeles) vākšanu. Akcijas laikā materiāli tiek vākti un uzglabāti izglītības iestādē. Iesaistās bērni, vecāki un pedagogi.
Pirmsskolēni + Skolēni
15.01.2024
15.01.2024
“Mēneša jautājums” 7.-12.klašu skolēniem
Akcijā piedalās mācību iestāžu 7.-12. klašu skolēni individuāli. Jautājumu saite tiks izsūtīta pedagogam, kas būs pieteicis skolu dalībai akcijā. Jautājumu saite tiks izsūtīta mēneša 1. datumā un atbildes būs skolēniem individuāli jāiesniedz atpakaļ līdz konkrētā mēneša pēdējam datumam. Jautājumi būs sagatavoti, lai intelekta attīstību apvienotu ar redzesloka paplašināšanu, dabas un zemes vērtību, informācijas iegūšanu, pamatzināšanu prasmju apgūšanu un pilnveidošanu. No vienas mācību iestādes akcijā var piedalīties neierobežots dalībnieku skaits.
Skolēni
30.04.2024
30.04.2024
‘’Atklāj kopā ar URDU’’
Akcijas laikā būs trīs kārtas un fināls klātienē URDĀ. Akcijas laikā būs jāveic praktiskie darbi, eksperimenti par šādām tēmām: Oktobris-novembris: ‘’Neradi’’. Decembris-janvāris: ‘’Šķiro’’. Februāris-marts: ‘’Pārveido’’.
Skolēni
04.04.2024
04.04.2024